مهر ماندگار یا بی مهری در رفـع مشکلات مسکن مهر شاندیز

مهر ماندگار یا بی مهری در رفـع مشکلات مسکن مهر شاندیز

  مسکن مهر موضوعی است که در سال های اخیر در راستای بهبود وضعیت مسکن از سوی دولت در دستور کار قرار گرفته است، این طرح با هدف تأمین مسکن برای اقشار کم درآمد جامعه، قیمت زمین را از قیمت مسکن حذف نموده و واحدهای مسکونی را به صورت اجاره 99 ساله در اختیار آن ها قرار داده است.

مسکن همواره یکی از نیازهای اولیه و اساسی در هر جامعه ای محسوب می شود و جنب و جوش برای به دست آوردن آن موضوعی است که هیچگاه از تب و تاب نمی افتد. تاکنون برنامه های متفاوتی با عنوان راهکار رفع معظلات در دستور کار قرار گرفته است، اما تنها مسکنّی برای این زخم متورم بوده و متاسفانه مشکلات مسکن مهر شاندیز همچنان به قدرت خود باقی مانده است، با توجه به عزم و اراده حوزه مدیریت شهری روند پیگیری رفع مشکلات مسکن مهر شاندیز با بی مهری برخی از ادارات متولی مواجه است.

همراهی اداره کل راه و شهرسازی با شورای اسلامی و شهرداری شاندیز بسیاری از مشکلات حوزه مدیریت شهری در خدمت رسانی به مردم را حل خواهد کرد، اما به دلیل بروکراسی اداری روند رفع مشکلات باقی مانده همچنان پا برجا است که با درایت لازم می‌توان آن را حل کرد. افراد بسیاری برای رفع مشکلات مسکن مهر به شهرداری و شورای اسلامی شهر شاندیز و سایر ادارات مراجعه می‌کنند که نیازمند است با همفکری و همکاری ادارات خدماتی، نهادهای حاکمیتی و اداره راه و شهرسازی این مشکلات را حل کرد.

یکی از دغدغه‌های شهرداری و شورای اسلامی شهر شاندیز ارائه خدمات مطلوب در مناطق کمتر توسعه‌ یافته شهر خصوصاً محله نو بنیاد مسکن مهر است. خوشبختانه با توجه به موقعیت بسیار خوب و هم‌جواری مجموعه مسکن مهر با مرکز شهر و هم گرایی شهروندان  با مجموعه شورای اسلامی شهر و شهرداری ، حوزه مدیریت شهری توانسته ‌است با بهره گیری از ظرفیت های در اختیار، خدمات ارزنده ای را به ساکنین این محله عرضه نماید. از جمله اقدامات شهرداری شاندیز در محله مسکن مهر فعال نمودن دفتر نمایندگی شهرداری ، مکاتبه با ادارات و نهادهای مربوطه  و پیگیری مستمر در خصوص رفع مشکلات، بویژه تامین سرانه ها ، مشارکت فعال در برنامه های فرهنگی اجتماعی ، نصب تابلوهای توقف ممنوع در خیابان شقایق جنب پروژه پدیده جهت تسهیل در تردد ساکنین ، نصب تابلوهای راهنمایی و رانندگی در شوارع و خیابان های داخلی ، خط کشی مسیرهای منتهی به مسکن مهر و خیابان های داخلی آن ، شناسایی نقاط حادثه خیز و نصب میل باتومی و چشم گربه ای ، تهیه طرح جهت ساماندهی بار ترافیکی خیابان شقایق و مهر و بزرگمهر ، لکه گیری آسفالت ، ارائه خدمات تنظیف و جمع آوری زباله به صورت منظم و مستمر ، شستشو و تعمیر و رنگ آمیزی و آهک پاشی سطل های زباله به صورت مستمر و برحسب نیاز،  پیگیری جمع آوری نخاله های ساختمانی مربوط به پروژه ، رنگ آمیزی جداول ،نصب المان ، نصب ست بازی کودک ، نصب صندلی پارکی ، نصب تابلوهای نامگذاری معابر ، جلوگیری از آبگرفتگی منازل مسکونی در بارندگی های سال جاری با توجه به مشکلات موجود در شیب بندی (معابر، خیابان ها، جوی ها ، جداول ) ، اصلاح فضای سبز و اختصاص 50 درصد از ظرفیت کاشت گل، بوته و درخت شهر شاندیز ،  سمپاشی (گل ها ، بوته ها و درختان ) ،  وجین علفهای هرز فضاهای سبز ، آبیاری منظم فضای سبز ، احداث مخزن 300 متر مکعبی ذخیره سازی آب فضای سبز ، سرویس دهی منظم سازمان حمل و نقل شهرداری به شهروندان با سرفاصله سی و چهل دقیقه ، حضور مستمر مدیریت شهر در محل و برگزاری دیدارهای چهره به چهره مردمی در مسجد ولی عصر (عج) و... اشاره کرد.

از آنجایی که با محدودیت های مالی در شهرداری مواجه هستیم لذا با تلاش و همیاری ساکنین در آینده ای نزدیک شاهد ارتقاء کیفیت و تداوم ارائه خدمات خواهیم بود و در صورت همکاری ادارات متولی ، خدماتی و نهادهای حاکمیتی در آینده نزدیک فعالیت‌های چشمگیری بیش‌ازپیش در این محله انجام خواهیم داد.

منتظر دریافت نظرات شما هستیم

آرشیو تاریخی

اندازه فونت و ظاهر متن باش
S M T W Th F S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

کلمات کلیدی

آخرین مطالب

دستورالعمل اجرایی حمل و نقل دانش آموزان
دستورالعمل اجرایی حمل و نقل دانش آموزان
کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد
کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد