دیدار شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر شاندیز با سرپرست دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان رضوی

دیدار شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر شاندیز با سرپرست دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان رضوی

مهندس نکاحی شهردار شاندیز به همراه ذبیح الله عباس زاده رئیس شورای اسلامی شهر میهمان امیرحمزه ذاکر سرپرست دفتر امور شهری و شوراهای استانداری خراسان رضوی بودند .

شهردار شاندیز ضمن تبریک انتصاب دکتر ذاکر و قدردانی از برگزاری جلسه گفت : در شهر شاندیز با توجه به دارا بودن ظرفیت بالای گردشگری باید بستر را برای میزبانی از زائران و گردشگران فراهم ساخت . دو ویژگی طبیعت و همجواری با کلان شهر مشهد باعث شده مسافران و گردشگران زیادی از داخل و خارج از کشور به این شهر سفر کنند.

وی  به برند شاندیز و عنوان "شهر غذا "اشاره کرد و گفت : زائرانی که به مشهد سفر می کنند مسلماً برای استراحت و تفریح به فضاهای تفرجگاهی نیاز دارند که شاندیز با توجه به همجواری با کلان شهر مشهد و طبیعت زیبا و پخت غذاهای معروف این قابلیت را دارد و به نوعی می تواند زمان ماندگاری مسافر را در مشهد افزایش دهد .

وی گفت : در شاندیز فرصت های سرمایه گذاری فراوانی وجود دارد که این فرصت ها اگر به درستی مدیریت نشود شاید تهدید محسوب شود.

وی افزود : شاندیز علاوه بر طبیعت زیبا و آب و هوای مطبوع ، دارای مردمانی خونگرم و مفاخر ارزشمندی است که در کشور صاحب نام و آوازه می باشند .

شهردار شاندیز با اشاره به پروژه هایی از قبیل سرخاندیز ، کشتی رویایی ، مجموعه گردشگری گلستان ، ایجاد بازار سنتی و ... گفت : چنانچه مسئولین از پروژه های گردشگری و سرمایه گذاری حمایت کنند می توان امیدوار بود در حوزه گردشگری هم گام های بزرگی برداشته شود .

دکتر ذاکر سرپرست دفتر امور شهری و شوراهای استانداری در این جلسه شاندیز را یکی از برندهای گردشگری کشور معرفی کرد و اظهار داشت : اگر شهری با قابلیت های شاندیز مورد حمایت مسئولین قرار گیرد می تواند جهانی شود و لازم است در قالب تعامل و همکاری تمامی موانع و مشکلات مرتفع گردد .

ایشان افزود : مدیران یک شهر علاوه بر توان مدیریتی باید نگاه خود تغییر داده و دیدی وسیع ، هنرمندانه و خلاق داشته باشند . در شهری مثل شاندیز علاوه بر توسعه زیرساخت ها باید به زیباسازی شهری نیز اهمیت داده شود .

دکتر ذاکر به جایگاه ویژه شاندیز در میان شهرهای گردشگری اشاره کرد و گفت : این شهر ظرفیت بسیار بالایی در حوزه گردشگری دارد که می بایست از این موهبت الهی در جهت کسب درآمد و ایجاد زیرساخت ها بهره برد و هر چه افق دید را دورتر بگیریم موفق تر خواهیم بود و نسل آینده به نیکی یاد خواهند کرد . 

ایشان همچنین از پروژه پدیده به نیکی یاد کرد و گفت : این پروژه یکی از بزرگترین پروژه های کشور بود که اگر به درستی مدیریت می شد می توانست مسافران و گردشگران زیادی را به این سو بکشاند و به طبع میزان ماندگاری مسافران و زائران را در مشهد افزون تر نماید .

وی بر کاشت درخت و توسعه فضای سبز تأکید کرد و گفت : باید علاوه بر حفظ فضای سبز موجود نسبت به توسعه فضاهای سبز و پارک ها تلاش کنیم .

ذبیح الله عباس زاده رئیس شورای اسلامی شهر نیز با تمجید از مهندس نکاحی ، ایشان را از بدو حضور در شهرداری بسیار خلاق و کارآمد معرفی کرد و گفت : شهردار شاندیز به زیباسازی شهری و ایجاد زیرساخت ها و توسعه فضاهای خدماتی و گردشگری بسیار اهمیت داده و تحولی بزرگ را در شهر شاندیز پدید آورده است .

عباس زاده در این جلسه خواستار حمایت مسئولین استان از پروژه های بزرگ شهری شاندیز و بهره گیری از ظرفیت های منطقه شد .

منتظر دریافت نظرات شما هستیم

آرشیو تاریخی

اندازه فونت و ظاهر متن باش
S M T W Th F S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

کلمات کلیدی

آخرین مطالب

دستورالعمل اجرایی حمل و نقل دانش آموزان
دستورالعمل اجرایی حمل و نقل دانش آموزان
کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد
کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد