ارسال لوایح دوگانه پیشنهادی اعمال تخفیفات عوارضات شهرداری شاندیز

ارسال لوایح دوگانه پیشنهادی اعمال تخفیفات عوارضات شهرداری شاندیز

#چشم انداز شهر
شاندیز شهر برتر ایران از نظر کیفیت زندگی

ارسال لوایح دوگانه پیشنهادی اعمال تخفیفات عوارضات شهرداری شاندیز

در اجرای ماده 59 رفع موانع تولید رقابت پذیر و همچنین ماده 32 آیین نامه مای شهرداری ها و مواد74,55قانون شهرداری لوایح دوگانه پیشنهادی اعمال تخفیف عوارضات شهرداری در سر فصل های زیر تدوین وجهت تصویب تقدیم شورای محترم اسلامی شهر گردید:
1-تکریم ارباب رجوع و تسریع وتسهیل امورمربوط به صدور پروانه های ساختمانی
2-تشویق و ترغیب شهروندان به مشارکت در توسعه وعمران شهری وباز سازی بافت های فرسوده
3-حمایت از توسعه فعالیت های اشتغال زا
4-حمایت از ایجاد و توسعه طرح های گردشگری


درصورت تصویب این لوایح در شورای محترم موارد بخشودگی عوارض شهرداری به شرح ذیل می باشد،
در راستای حمایت و تشویق مالکین اراضی در هم تنیده شده بلافصل بافت قدیم واقع در طرح های هادی(شهر و روستاهای الحاقی)با ارائه تسهیلات ذیل به مالکین محلات مذکور به شرح وشرایط ذیل اقدام گردید.
به املاک و ابنیه ای که سابقه دریافت پروانه ساختمانی در محدوده قانونی روستاهای سابق از دهیاری و سایر مراجع ذیصلاح را داشته ویا قبل از تشکیل شوراهای اسلامی روستایی دارای سابقه ساخت باشند یا زمین با کاربری مسکونی در طرح هادی روستا بوده(استعلام از بنیاد مسکن شهرستان) به شرط آنکه قدمت بنا به گواهی و تصدیق کارشناس رسمی دادگستری قبل از تاریخ تصویب قانون تعیین وضعیت املاک واقع در طرح های دولتی و شهرداری های(ورود به محدوده)برسد و همچنین برای املاک واقع در بافت فرسوده مصوب شهرشاندیز،تبصره 4قانون تعیین وضعیت املاک (ورود به محدوده)تعلق نخواهد گرفت.
شایان ذکر است بند فوق مشمول کاربری های مسکونی با حداکثر عرصه350متر مربع معابر کمتر از 20متر می باشد.

در صورت پرداخت کلیه عوارضات ساختمانی مربوط (عوارض بنا ساختمانی،خلاف ضابطه و مازاد تراکم طبق مصوبات شورای شهر)در زمان صدور پروانه یا عدم خلاف یا پایانکار بصورت یکجا و نقدی،مشمول25%بخشودگی و جایزه خوش حسابی می گردد.
تفکیک اراضی و جرائم ماده صد و حقوقات عرصه که در اجرای ماده 101قانون شهرداری ها و تبصره 4قانون تعیین وضعیت املاک(ورودبه محدوده)بر آورد می گردد، مشمول این بند نمی باشد.

در صورت پرداخت کلیه عوارضات ساختمانی مربوط (عوارض بناساختمانی، خلاف ضابطه و مازاد تراکم طبق مصوبات شورای شهر) در زمان صدور پروانه یا عدم خلافی پایانکار بصورت یکجا و نقدی ،مشمول20%بخشودگی و جایزه خوش حسابی می گردد.تفکیک اراضی و جرائم ماده صد و حقوقات عرصه که در اجرای ماده 101قانون شهرداری ها و تبصره4قانون تعیین وضعیت املاک (ورود به محدوده) بر آورد می گردد،مشمول این بند نمی باشد.

کلیه ساختمانهایی که در اثر حوادث غیر متفرقه (سیل، آتش سوزی، زلزله، طوفان و ...)نیازمند نوسازی و باز سازی می باشد پس از ارائه تائیدیه از سوی مراجع ذیصلاح از معافیت پرداخت عوارض اعیانی صدور پروانه های ساختمانی معادل متراژ اولیه بنا و کاربری مجاز ملک که قبل از حادثه مورد بهره برداری قرار میگرفت، برخوردار خواهد بود.

شهرداری مجاز است تا سقف معاملات عمده با درخواست مودیان مبنی بر تادیه حقوق و عوارضات شهرداری به صورت غیر نقدی مطابق با ارزیابی کارشناس رسمی اقدام نمایید.

شهرداری مجاز است در جهت تامین سرانه های خدماتی و بازگشایی معابر در منطقه توسعه شهر و تامین منافع عمومی و با هدف توسعه فعالیت های اقتصادی و گردشگری و تشویق و ترغیب شهروندان به مشارکت در توسعه و عمران شهری برای متقاضیان پروانه ،عدم خلاف ،پایانکار دارای شرایط لازم با محاسبه درصدی از سرانه های خدماتی و معابر که تامین شده به مدت شش ماه اقدام نماید .


امید است شورای محترم اسلامی شهر با تصویب لوایح مذکور زمینه تسهیل بیشتر امر ارباب رجوع و خدمت به شهروندان عزیز را فراهم نمایند .


#روابط عمومی
شهرداری و شورای اسلامی شهر شاندیز

تلگرام :  @shahryarane_shandiz

منتظر دریافت نظرات شما هستیم

آرشیو تاریخی

اندازه فونت و ظاهر متن باش
S M T W Th F S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

کلمات کلیدی

آخرین مطالب

دستورالعمل اجرایی حمل و نقل دانش آموزان
دستورالعمل اجرایی حمل و نقل دانش آموزان
کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد
کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد