پروژه های گردشگری شاندیز ؛ نیازمند حمایت مسئولین

پروژه های گردشگری شاندیز ؛ نیازمند حمایت مسئولین

روز گذشته مهندس نکاحی به همراه امام جمعه و اعضای شورای اسلامی شهر با حضور در دفتر دکتر کلایی شهردار مشهد در خصوص موضوعات مشترک دو شهر و همکاری های دوجانبه تبادل نظر نمودند .

در این جلسه مهندس نکاحی اظهار داشت: موضوعاتی که در گذشته بنا به دلایلی معطل مانده بود با همت مجموعه مدیریت شهری پیگیری و از رکود خارج شده است.

وی به پروژه های سرمایه گذاری و گردشگری معطل مانده در شاندیز اشاره کرد و گفت : متأسفانه پروژه بزرگی همچون مجموعه بین المللی گردشگری گلستان شاندیز که مرحوم شهرستانی در شاندیز کلید زد ، مسکوت مانده و نیازمند حمایت مسئولین است .

شهردار شاندیز افزود: شاندیز و طرقبه تفرجگاه های کلان شهر مشهد محسوب شده و با توجه به حضور مسافران ، گردشگران و به خصوص زائران امام رضا (ع) در این دو شهر در تمام ایام سال ، انتظار می رود شهرداری مشهد با وجود گرفتاری های خود ، این دو شهر را حمایت و همراهی کند . مسلماً مشکلات یک شهر به تنهایی اداره و رفع نمی شود و نیاز است شهرداری ها در موضوعات مختلف یکدیگر را یاری دهند .

مهندس نکاحی اضافه کرد : شاندیز را به جهت اینکه پذیرای جمعیت زیادی در ایام هفته می باشد باید در ردیف کلان شهر ها دانست اما متأسفانه امکانات ما در آن حد نیست و سرانه ها در شاندیز سه برابر استاندارد می باشد .

وی با اشاره به پروژه بزرگ بوستان زائر (سرخاندیز) گفت: پروژه بوستان زائر با پیش بینی فضاهای رفاهی ، گردشگری ، اقامتی ، تجاری و ... یکی از بزرگترین پروژه های گردشگری در استان است که مسلماً علاوه بر مسافران ، شهروندان مشهدی از آن منتفع خواهند شد .

شهردار شاندیز گفت: همه ما خدمتگزار مردم هستیم و در این مسیر ریل گذاری و حرکت به سوی آینده ای روشن نیازمند نگاه واسع و بسیط مسئولین است چرا که در طرح گردشگری استان بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) ، طوس و شاندیز بعنوان مثلث گردشگری کشور معرفی شده اند .

دکتر کلایی؛ شهردار مشهد با قدردانی از حضور مدیریت شهری در این جلسه ، گفت : شهر شاندیز به جهت ظرفیت بالای گردشگری و موقعیت جغرافیایی بعنوان یکی از نقاط گردشگری نزدیک مشهد برای ما حائز اهمیت بوده و هر نوع همکاری که در این زمینه لازم باشد انجام خواهیم داد .

وی افزود: خوشبختانه همت شهرداری مشهد بر آن است که همکاری لازم را با شهرداری های دیگر داشته باشد .

کلایی گفت: با توجه به اینکه پروژه سرخاندیز طرح مصوب دارد می توان آن را در طرح مثلث اقتصادی استانداری با بهره گیری از ظرفیت سازمان همیاری ها پیگیری و به سرانجام رسانید .

وی در این جلسه با استقبال از همکاری مشترک دو شهرداری ، پیشنهاد کرد : موضوعات اولویت بندی و کارگروهی مشترک در این خصوص تعیین شود .

حجت الاسلام بهمنی نیز در این جلسه به تمجید از شهردار شاندیز پرداخت و گفت: خوشبختانه از زمان حضور ایشان در این سمت با توجه به آشنایی کامل با منطقه و ظرفیت های آن و همچنین روحیه بالای خدمت ، موضوعات با جدیت در تمامی حوزه ها پیگیری می شود . 

در پایان مهندس نکاحی از مجموعه مدیریت شهرداری مشهد دعوت کرد تا بازدید از شهر شاندیز و پتانسیل های گردشگری آن داشته باشند.

منتظر دریافت نظرات شما هستیم

آرشیو تاریخی

اندازه فونت و ظاهر متن باش
S M T W Th F S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

کلمات کلیدی

آخرین مطالب

دستورالعمل اجرایی حمل و نقل دانش آموزان
دستورالعمل اجرایی حمل و نقل دانش آموزان
کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد
کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد